КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ (МЗС) України посилюватиме тиск на Росію для звільнення українського активіста Володимира Балуха, незаконно засудженого в окупованому Криму. Про це повідомила речник МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці у Twitter.

Вона зазначила, що українське відомство стурбоване станом здоров'я Балуха.

— Стурбовані станом здоров'я політв'язня Балуха. Разом з партнерами будемо посилювати тиск на РФ для його звільнення, — написала вона.

QHA повідомляло, що адміністрація СІЗО окупованого Росією Сімферополя ухвалила рішення помістити Володимира Балуха в карцер за нібито порушення правил внутрішнього розпорядку, проте поки цього не зробила через переповненість слідчого ізолятора.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова закликала російського омбудсмена Тетяну Москалькову надати українському політв'язню Володимиру Балуху кваліфіковану медичну допомогу, оскільки його стан погіршується з кожним днем.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку "суду", який засудив його на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух буде відбувати термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що згодом і сталося.

QHA