КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ наголошує, що попереднє голосування щодо резолюції Генеральної асамблеї ООН з кримського питання свідчить про підтримку України світом у питанні деокупації Криму.

У Міністерстві закордонних справ пояснили, що резолюція, схвалена у вівторок профільним комітетом Генасамблеї, «є логічним продовженням минулорічної резолюції Генасамблеї 71/205 з приводу прав людини в окупованому Криму».

Внесення нового документа на розгляд ГА ООН обумовлено продовженням злочинної політики РФ в окупованому Криму, а також тим фактом, що Росія не виконала жодного положення попередньої резолюції, лише нарощуючи репресії на півострові, пояснили у зовнішньополітичному відомстві.

— Нинішня резолюція має на меті змусити Росію як державу-окупанта припинити грубі порушення прав і основних свобод людини, — заявили в МЗС.

У документі, серед іншого, підкреслюється зв'язок між нинішнім рішенням і процесом проти Росії в Міжнародному суді ООН.

— По-перше, це підтримка України в питанні деокупації Криму... По-друге, документ містить заклик до виконання проміжного рішення (Наказу) Міжнародного суду ООН у справі Україна проти РФ від 19 квітня 2017 року, яке досі не виконано Росією... По-третє, доступ на півострів міжнародним моніторинговим місіям залишається закритим. Це питання має прямий вплив на повсякденне життя жителів Криму, а значить, вимагає негайного вирішення, — йдеться у коментарі МЗС. — Наступним кроком стане розгляд проекту резолюції на пленарному засіданні ГА ООН у другій половині грудня 2017 року і головне — примус Російської Федерації до її повного виконання. Закликаємо міжнародне співтовариство об'єднатися навколо наших спільних цінностей і захистити жителів Криму від свавілля окупантів, — зазначають у зовнішньополітичному відомстві.

QHA повідомляло, що 14 листопада на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН був ухвалений оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму.

QHA