КИЇВ (QHA) -

МЗС України зазначає, що дана резолюція була підтримана всіма провідними політичними групами і стала вже другим у 2017 році документом, спрямованим на захист прав людини у Криму.

— Україна високо цінує рішучу міжнародну підтримку громадян України, які піддаються політично мотивованим переслідуванням у тимчасово окупованих АР Крим та м. Севастополь, і вдячна Європейському Парламенту за прийняття Резолюції з вимогою щодо негайного звільнення кримськотатарських лідерів А. Чийгоза та І. Умерова та безумовного зняття всіх звинувачень з журналіста М. Семени, наголошується у коментарі.

Європарламент повною мірою поділяє оцінки України та міжнародної спільноти, зокрема викладені у Доповіді Офісу Верховного комісара ООН з прав людини від 25 вересня 2017 року, щодо критичної ситуації з правами людини на окупованому півострові.

У резолюції вимагається виконання Російською Федерацією проміжного рішення Міжнародного суду ООН в частині припинення незаконних переслідувань кримськотатарського народу та відновлення діяльності Меджлісу.

Європарламентарі закликають до накладання санкцій, зокрема заморожування активів і візових обмежень проти осіб, причетних до брутальних порушень прав людини у Криму, зокрема відповідальних за неправомірне засудження Чийгоза, Умерова та Семени.

QHA повідомляло, що Європарламент у четвер ухвалив резолюцію щодо справ кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова та журналіста Миколи Семени, в якій вимагає від російського режиму припинення репресій проти представників кримськотатарського народу і українців у Криму і закликає до негайного звільнення всіх протиправно ув'язнених Кремлем українських політичних заручників.

QHA