ВАРШАВА (QHA) -

Розміщення в Польщі батальйону НАТО, а також бригади США — всього близько 5 тис. військовослужбовців Північноатлантичного альянсу  служить оборонним цілям і дозволяє уникнути повторення на території країни «кримського сценарію».

Таку думку в інтерв'ю російському виданню «Комерсант» висловив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський.

Маючи 5 тисяч осіб, ні на кого напасти не можна. Це дозволяє лише уникнути якогось локального, низькоінтенсивного конфлікту, уникнути ситуації, яку ми спостерігали три роки тому у Криму, де несподівано з'явилися якісь військові без розпізнавальних знаків. Я також нагадаю, що і доктрина НАТО має оборонний характер.

На саміті у Варшаві 2016 року НАТО прийняла рішення розмістити у Латвії, Литві, Естонії та Польщі на прохання цих країн багатонаціональні батальйони на основі ротації.

На початку 2017 року до Польщі прибули військові 3-ї бронетанкової бригадної бойової групи 4-ї піхотної дивізії США.

Рішення про підтримку національних збройних сил держав Східної Європи, що входять до НАТО, було прийняте Північноатлантичним альянсом 2014 року після анексії Криму Росією.

Розпорядження про дислокацію бронетанкової бригади віддав попередній президент США Барак Обама.

Як повідомляло QHA, також Ващиковський зазначив: те, що відбувається на Донбасі це конфлікт між Україною і Росією, спровокований Москвою.

ФОТО: інтернет

QHA