КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України опублікувало інформацію про кількість жертв Голодомору 1932-1933 рр.

Зокрема за 17 місяців Голодомору (квітень 1932 р. — листопад 1933 р.) в Україні було вбито понад 7 млн ​​осіб, а в регіонах, які історично були заселені українцями (Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя і Казахстан) 3 млн людина.

В Україні від голоду щохвилини вмирало 17 людей, 1400 щогодини, більше 30 000 щодня... Питання кількості людських втрат України від Голодомору досі залишається відкритим, зазначається у повідомленні.

Але реальні цифри загиблих замовчувалися в СРСР, що підтверджується розпорядженням радянської влади не реєструвати смерть дітей у віці до одного року. Українці у віці від 6 місяців до 17 років становили близько половини всіх жертв Голодомору.

У зв'язку з цим середня тривалість життя українців 1933 року становила 7,3 роки у чоловіків і 10,9 років у жінок. За всю історію людства подібних показників ніде не було зафіксовано.

У документах Політбюро ЦК КП (б) України збереглися свідчення про те, як восени 1932 року з України організовувалися «зелені ешелони», коли для забезпечення промислових центрів Росії продуктами харчування до жовтневих свят органи НКВС забирали останнє у селян.

— Штучно створений голод підтримувався блокадою та ізоляцією. Дороги, по яких селяни намагалися дістатися до міст з метою пошуку хоча б якоїсь їжі, перекривалися. Воєнізовані формування оточували населені пункти, затримували або розстрілювали всіх, хто намагався врятуватися від голодної смерті, зазначають у МЗС.

За даними істориків, на початку 30-х років ХХ століття основним центром опору більшовицькій політиці колективізації та форсованої індустріалізації було українське село. В Україні відбулося понад 4 тис. масових протестних виступів за участю більше мільйона людей. З колгоспів вийшли 41 200 селянських господарств, близько 500 сільських рад відмовлялися приймати нереальні плани хлібозаготівель.

Україну можемо втратити  писав переляканий Сталін влітку 1932 року.

Щоб її не втратити, радянський диктатор вирішив покарати український народ.

Раніше повідомлялося, що Палата представників штату Мічиган прийняла резолюцію, що визначила 25 листопада Днем пам'яті жертв Голодомору. Повідомлення про це розповсюдило Посольство України в США.

Сьогодні президент України Петро Порошенко закликав ввести в Україні покарання на законодавчому рівні за заперечення Голодомору як геноциду українського народу. Про це він заявив біля пам'ятника жертвам Голодомору у Києві.

QHA