КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест і обурення у зв'язку з цією черговою хвилею політичних репресій і порушень прав людини з боку Кремля щодо громадян України, йдеться у заяві відомства вчора, 14 серпня.

— Російська окупаційна влада продовжує дискримінацію за національною та релігійною ознаками в окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, переслідуючи етнічних українців і кримських татар, наголошується у тексті заяви. За останній місяць було винесено як мінімум 5 політично мотивованих вироків, пов'язаних із позбавленням волі, 7 осіб було заарештовано або оштрафовані. Тільки за минулий тиждень сталося не менше 3 обшуків у будинках кримських татар.

Апробовані практикою НКВД цинічні масові обшуки, а також серія затримань тих, хто виступив на підтримку заарештованого за пікет 76-річного Сервера Караметова, є свідченням продовження зухвалого наступу кремлівського режиму проти всіх незгодних з окупацією, — йдеться у заяві.

МЗС України також зазначає, що незважаючи на численні заклики України та міжнародної спільноти з вимогою негайно звільнити всіх незаконно утримуваних і засуджених українців, російське керівництво продовжує ганебну практику використання громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави, висуваючи їм сфабриковані звинувачення.

— Висловлюємо глибоку стурбованість у зв'язку з погіршенням стану здоров'я незаконно засудженого на території Росії громадянина України Руслана Зейтуллаєва, який 27 липня 2017 року на знак протесту проти російського правового свавілля розпочав чергове голодування у зв'язку з його безпідставним засудженням до 15 років позбавлення волі. Вимагаємо від російської сторони невідкладно вирішити обстеження Руслана Зейтуллаєва українськими лікарями, наголошується у тексті заяви.

Крім того, МЗС наголошує, що Україна вимагає від Російської Федерації негайно і без будь-яких додаткових умов звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України, припинити практику політичних переслідувань і репресій щодо наших співвітчизників.

Як повідомляло раніше QHA, у Криму затримали вісім активістів, які вийшли вчора, 14 серпня, з одиночними пікетами на підтримку Сервера Караметова.

ФОТО: інтернет

QHA