КИЇВ (QHA) -

Посла Сербії в Україні 17 березня викликали для роз'яснень до Міністерства закордонних справ України. Про це повідомила пресі на брифінгу речник МЗС України Мар'яна Беца.

Причиною виклику стало те, що група сербських парламентаріїв демонстративно порушила українське законодавство і міжнародне право, зробивши самовільний візит до окупованого Росією Криму.

— Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує поїздку групи сербських парламентаріїв до окупованого Криму. МЗС сьогодні викликало посла Сербії до МЗС для дачі пояснень з цього питання, — заявила Беца.

У прес-службі МЗС інформагентству QHA повідомили, що дипломати будуть відповідати за свої дії згідно із законодавством України, і висловили надію, що влада Сербії застосує відповідних заходів.

— Порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним українським законодавством. Також очікуємо відповідну оцінку їх дій з боку сербської влади.

Беца зазначила, що депутати з Сербії відкрито закликають до визнання анексії Криму Росією і тим самим порушують офіційну позицію цієї країни, яка підтримує територіальну цілісність України.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 14 березня посольство України в Великобританії звернулося до члена Палати лордів Річарда Белфа з питанням, чи дійсно той в інтерв'ю російській пресі називав окупований Крим частиною РФ. Українські дипломати нагадали, що весь цивілізований світ визнав анексію Криму незаконною, зазначивши порушення прав людини росіянами в окупованому Криму. Військова агресія Росії проти України є грубим порушенням міжнародного права.

ФОТО: інтернет

QHA