КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ (МЗС) України вимагає від окупаційної влади Криму допустити до українського активіста Володимира Балуха українських лікарів. Про це повідомила речник МЗС України Мар'яна Беца на своїй сторінці у Twitter.

Окрім цього, МЗС зажадав негайного звільнення активіста.

— Вимагаємо від Росії допустити до політв'язня Володимира Балуха, який голодує з 18.03, українських лікарів. Вимагаємо його негайного звільнення, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що адміністрація сімферопольського СІЗО в окупованому Росією Криму ухвалила рішення помістити Володимира Балуха в карцер за нібито порушення правил внутрішнього розпорядку, проте поки цього не зробила через переповненість слідчого ізолятора.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку "суду", який засудив його на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції про те, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що згодом і сталося.

QHA