КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ (МЗС) України вимагає від Росії допустити уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову до українських політв'язнів. Про це повідомила речник МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці у Twitter.

— Відправили термінову ноту Росії щодо забезпечення безперешкодного допуску омбудсмена України Денісової до українських політв'язнів у Росії, — написала вона.

Беца додала, що, у першу чергу, відомство вимагає представити доступ до Олега Сенцова і Володимира Балуха, які тримають голодування.

— У першу чергу вимагаємо від Росії доступу до тих, хто голодує і перебуває у важкому стані — до Олега Сенцова, Володимира Балуха та інших.

QHA повідомляло, що Людмила Денісова вимагала від Росії надати їй доступ до українських політв'язнів у Росії і окупованому Криму. За словами омбудсмена, російська сторона подає суперечливу інформацію про стан здоров'я Олега Сенцова і Володимира Балуха і відмовляє у відеозв'язку.

Раніше Денісова заявила, що Олега Сенцова можуть годувати примусово. Український омбудсмен звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Орєшнікова з проханням внести заяву щодо порушення прав українського режисера до Європейського суду з прав людини.

QHA