КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловило протест у зв'язку із затриманням і побиттям делегата Курултаю кримськотатарського народу Асана Егіза в окупованому Криму. Про це повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца.

Вона зазначила, що відомство розглядає цей факт, як чергову спробу залякати кримськотатарське населення, а також як гібридну депортацію кримськотатарського народу з анексованого півострова.

— Такими діями Росія намагається залякати кримськотатарське населення і, зокрема, членів Меджлісу. Очевидно, це спроба окупанта дискредитувати Меджліс. У тому числі, на фоні вимоги міжнародного суду ООН російській стороні надати інформацію про виконання приписів суду про відновлення діяльності Меджлісу, — зазначила вона.

Нагадаємо, вчора, 23 травня в анексованому Криму в районі села Піонерське під Сімферополем було викрадено активіста, брата члена Меджлісу кримськотатарського народу Абдурамана Егіза — Асана. Він був зупинений невідомими на автомобілі марки "Фольксваген" і вивезений у невідомому напрямку.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що Абдураман попрямував на пошуки брата в управління ФСБ РФ в окупованому Криму.

Пізніше з'явилася інформація, що Асана Егіза знайшли побитого і відвезли в лікарню.

Джерело: Українська правда

QHA