КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловило протест у зв'язку із відвідуванням окупованого Криму депутатом Європарламенту від Чехії Яромиром Коглічеком і сенатором Сенату Парламенту Чехії Ярославом Доубравою. Про це повідомили у прес-службі МЗС.

— Черговий рецидив порушення українського законодавства з боку згаданих політиків, які, незважаючи на неодноразові попередження, продовжують грубо ігнорувати не тільки українські закони, а й міжнародне право. Згаданим політикам було б не зайвим знати, що в резолюції № 68/262 від 27 березня 2014 Генеральна Асамблея ООН — організації, авторитет якої визнають навіть чеські комуністи — підтвердила суверенітет і територіальну цілісність України і закликала країни-члени утриматися від дій, які могли б інтерпретувати як визнання зміни статусу української Криму, — йдеться у повідомленні.

У МЗС зазначили, що "подібними візитами політики допомагають Росії виправдати свої злочини".

— Ті, хто допомагає Росії виправдати свої злочини, не можуть не розуміти, що є інструментом в руках Кремля, який, прикриваючись цими «візитами», безкарно продовжуватиме репресії, арешти, тортури і вбивства українців і кримських татар в окупованому Криму.

У зовнішньополітичному відомстві додали, що Україна може застосовувати до іноземних громадян санкції, передбачені українським законодавством.

Нагадаємо, в МЗС Чехії заявили, що країна продовжує підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України. У відомстві зазначили, що вважають анексію півострова серйозним порушенням міжнародного права.

QHA