КИЇВ (QHA) -

На Донбасі перебуває до 2,5 тис військовослужбовців регулярної російської армії, заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу CBS News, повідомляється на сайті Адміністрації глави держави.

За його словами, у різні періоди їхня кількість змінювалася. Окрім того, в зоні проведення бойових дій перебувають близько 50 тисяч так званих «російських волонтерів», які були набрані через російську мобілізаційну систему і відправлені туди.

— У нас є підтверджені цифри, що у різні періоди кількість регулярних російських військ на окупованій території була від 10 тис до 2,5 тис плюс майже 50 тисяч військ так званих «російських волонтерів», які були набрані через російську мобілізаційну систему і направлені туди. Однак, вони роблять вигляд, що вони не солдати регулярної армії. Але вони — росіяни, вони — за національністю росіяни, вони — російські солдати. Вони використовують російську зброю і амуніцію. І це — росіяни, — сказав він.

За словами Порошенка, глава РФ Путін прагне захопити Україну.

— Він (Путін, — ред.) хоче повернути Радянський Союз. Він відповів в інтерв'ю на запитання, що насправді є найбільшою катастрофою XX століття — не Друга світова війни, не Хіросіма, не Чорнобиль, а розпад СРСР. Це його мислення. Так, відвоювати. І повернути СРСР або Російську імперію. Як вам зручніше, — заявив президент.

Порошенко зазначив, що Росія прагне дестабілізувати ситуацію в Україні і дискредитувати досягнення Революції Гідності.

— Це звучить як «нова холодна війна». Однак, Україна зараз є «лінією фронту холодної війни» і веде "гарячу війну" — сказав глава держави.

Раніше Порошенко в інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt закликав Німеччину відмовитися від будівництва російського газопроводу "Північний потік – 2", відзначаючи, що це надасть РФ можливість здійснювати блокаду України.

За словами глави української держави, проект "Північний потік – 2" — це політичний хабар за лояльність Росії.

Джерело: president.gov.ua

QHA