КИЇВ (QHA) -

Президент України 29 вересня у своїй промові в Нью-Йорку торкнеться проблеми утисків кримськотатарського народу окупаційною владою в Криму, повідомляє Інтерфакс-Україна.

– Питання захисту прав кримськотатарського народу, а також його утиски в Криму буде підняте мною під час засідання Генасамблеї ООН наступного тижня, – сказав Порошенко в інтерв'ю.

Глава держави також зазначив, що Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу і депутат Верховної Ради, теж буде присутній у складі української делегації.

Говорячи про акції блокування півострова, Петро Порошенко запевнив, що Україна буде робити все необхідне для повернення Криму до складу України. – Моя позиція проста: Україна, її влада і я як президент будемо робити все можливе, щоб повернути Крим, – підкреслив Порошенко.

– Ми ніколи не визнаємо збройну окупацію Криму, як і будь-який референдум під дулами автоматів. Ми будемо боротися за захист прав кримськотатарського народу всіма доступними методами.

Постійне представництво України в ООН повідомило, що Петро Порошенко має намір виступити з промовою на 70-й сесії Генасамблеї ООН 29 вересня в Нью-Йорку. Також в рамках події відбудеться ряд зустрічей з представниками різних держав.

QHA