ТБІЛІСІ (QHA) -

 

На виборах президента Грузії, які минули 28 жовтня, ніхто з кандидатів не переміг. Згідно з даними грузинської ЦВК, яка завершила підрахунок голосів, найвищу підтримку виборців отримали два кандидати — Саломе Зурабашвілі, яку підтримує чинна влада, і Григол Вашадзе — кандидат від опозиційного об'єднання "Сила в єдності" і член партії Михайла Саакашвілі "Єдиний національний рух".

Зурабашвілі отримала підтримку 38,64% виборців, Вашадзе — 37,74%.

Саломе Зурабашвілі — міністр закордонних справ Грузії в уряді Саакашвілі у 2004 – 2006 рр. Однак вона перейшла в опозицію до Саакашвілі.

Григол Вашадзе очолював грузинське МЗС, нині є співголовою партії "Єдиний національний рух".

Третє місце на виборах посів лідер партії "Європейська Грузія" Давид Бакрадзе. Він є союзником Вашадзе і заявив, що закликатиме своїх прихильників голосувати за нього у другому турі голосування.

Решта кандидатів набрала менше 4% голосів.

Другий тур проводиться за два тижні після офіційного оголошення результатів першого туру. У другому турі перемагає кандидат, який отримав більшу кількість голосів.

 

Нагадаємо, у 2016 році в Грузії відбулися парламентські вибори. Більше 48% виборців віддали свої голоси правлячій партії "Грузинська мрія — Демократична Грузія", її головного опонента "Єдиний національний рух" підтримали 27,14% виборців.

 

Джерело: Грузия Онлайн

QHA