КИЇВ (QHA) -

Жителі материкової України мають розуміти, що в окупованому Криму триває боротьба. Про це повідомила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

— Треба, щоб українці на материку розуміли, що там триває боротьба. Кримчани виходять на пікети, створили «Кримську солідарність». На українську православну церкву Київського патріархату тиснуть. Це — один із символів присутності там України, — зазначила правозахисниця.

Скрипник наголосила, що на анексованому півострові був активний євромайдан.

— Двох його лідерів Анатолія Ковальського і Андрія Щекуна викрали й катували. Керував цим відставний офіцер ФСБ Ігор Гіркин. До того, як поїхав на Донбас, створював так звану «кримську армію», — сказала вона.

Координатор Кримської правозахисної групи додала, що в деяких українських державних органах не приймають кримчан.

— У деяких українських державних органах кримчанам кажуть: «Чого приїхали? Путіна обрали, туди і повертайтеся». Це недопустимо. Вони залишилися в окупації не за власним бажанням, — підкреслила вона.

Нагадаємо, Ольга Скрипник заявила, що в РФ активно проводиться пропаганда, яка закликає до насильства і називає героїзмом боротьбу з «хохлами та укропами». Координатор Кримської правозахисної групи зазначила, що Україна має зробити більше для того, щоб діти мали змогу виїхати на материкову частину країни.

Джерело: Gazeta.ua

QHA