МАГАС (QHA) -

 

У столиці республіки Інгушетія (РФ) Магасі, сьогодні, 4 жовтня, близько 5 тисяч людей вийшли під будівлю парламенту, висловлюючи протест рішенню про передачу сусідній Чечні частини території Сунженського району.

Мітингувальники виступають проти ратифікації Угоди про встановлення кордону з Чечнею, яку схвалили Народні збори.

До них вийшла делегація депутатів у супроводі співробітників Росгвардії. У цей момент пролунали постріли, і бійці Росгвардії повели депутатів назад в урядовий квартал.

Раніше проти ухвалення законопроекту щодо затвердження Угоди про встановлення кордону з Чечнею виступив Конституційний суд республіки. У його відгуку йдеться, що Народні збори не уповноважені розглядати такий законопроект, а питання передачі земель потрібно вирішувати на республіканському референдумі.

Відзначимо, минулого тижня голови Чечні та Інгушетії — Рамзан Кадиров і Юнус-бек Євкуров — підписали Угоду про встановлення адміністративного кордону між двома суб'єктами РФ. Інгушські активісти стверджують, що керівники регіонів ввели в оману жителів Інгушетії, передавши Чечні частину гірських земель.

 

Нагадаємо, 26 вересня до Магасу була введена колона з підрозділами Росгвардії. Війська увійшли до міста у зв'язку з масштабною акцією протесту, який призначили через передачу сусідній Чечні частини території Сунженського району республіки.

 

Джерело: BBC

QHA