НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Генеральна асамблея ООН включила до порядку денного питання миротворчої місії на Донбасі, яке набуло резонансного характеру у зв'язку зі скандальною заявою президента Росії Володимира Путіна. Про це під час зустрічі з головою Групи дружби «Франція — Україна» Сенату Франції Ерве Море заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Окремо хочу наголосити, що надзвичайно важливим є включення до порядку денного Генасамблеї ООН питання про миротворчу місію в Україні, це дуже важливий крок для встановлення миру, заявив Гройсман.

Прем'єр зазначив, що в даний час ситуація на Сході дуже напружена:

51 обстріл тільки за минулу добу з боку російських військ, російських агресорів і, звісно, для нас дуже важливо об'єднувати надалі зусилля для встановлення миру і відновлення справедливості та територіальної цілісності України.

Крім того, він нагадав Ерве Море про те, що Росія продовжує нарощувати військовий потенціал в анексованому Криму.

Як раніше повідомляло QHA, президент Росії Володимир Путін 5 вересня заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішенню конфлікту на південному сході України, і доручив МЗС РФ подати проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН. При цьому умовами російської сторони було розміщення миротворців на лінії зіткнення і узгодження цього питання з ватажками невизнаних «Л/ДНР».

МЗС України піддав заяву Путіна критиці, заявивши, що слова президента РФ свідчить про чергову спробу Росії як сторони конфлікту подати свою агресію внутрішньоукраїнським конфліктом і спотворити саму ідею проведення миротворчої операції, яка в такому разі не служитиме досягненню головної мети — встановленню миру на Донбасі і відновленню територіальної цілісності України.

Президент України в свою чергу заявив, що введення миротворчої місії на Донбас повинне мати на меті не консервацію російської окупації і легалізацію присутності Росії на території Луганської та Донецької областей, а забезпечення міцного миру в окремих районах і повне відновлення територіальної цілісності України. При цьому місія ООН має бути розміщена на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.

5 вересня Росія направила керівництву ООН свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

ФОТО: інтернет

QHA