ЖЕНЕВА (QHA) -

 

Сорок держав під час 39-ї сесії Ради ООН з прав людини (РПЛ) закликали Росію виконувати свої обов'язки в окупованому Криму і допустити на півострів правозахисні моніторингові організації. Про це повідомили у прес-службі Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.

— Спільна заява 40 країн-членів і спостерігачів у Раді ООН з прав людини (РПЛ) була виголошена Постійним представником України в Женеві Юрієм Клименком на засіданні 39-ї сесії РПЛ, — відзначили у прес-службі.

Країни висловили занепокоєння порушенням прав людини з боку окупаційної влади в Криму.

— Російська Федерація має захищати права людини в Криму, поважати свої зобов'язання як держави-окупанта згідно міжнародного гуманітарного права і надавати повний і безперешкодний доступ до Криму для міжнародних і регіональних механізмів моніторингу. Ми закликаємо Російську Федерацію виконувати свої зобов'язання за міжнародним правом, підтверджені у резолюціях 71/205/72/90 Генеральної Асамблеї ООН, а також у розпорядженні Міжнародного Суду від 19 квітня 2017, — йдеться у заяві.

Цю заяву підписали Австралія, Австрія, Албанія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург , Мальта, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Молдова, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Об'єднане Королівство Великобританії і Північної Ірландії, Україна.

 

QHA повідомляло, що управління Верховного комісара ООН з прав людини опублікувало доповідь про ситуацію на анексованому півострові, в якій зазначається, що в Криму втричі збільшилася кількість обшуків і рейдів ФСБ.

У документі повідомляється, що Росія продовжує нехтувати своїми міжнародними зобов'язаннями як країна-окупант і не забезпечила належні гарантії й захист широкого спектра прав людини в Криму.

QHA