МОСКВА (QHA) -

 

Кремль пообіцяв "захищати інтереси" православних в Україні, якщо ситуація загостриться через рішення Синоду Вселенського Патріархату визнати канонічною українську православну церкву.

Про це сьогодні, 12 жовтня, заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

— У випадку, якщо події, які розвиваються, увійдуть в русло протиправних дій, то, звичайно, як Росія всюди захищає інтереси росіян і російськомовних, то так само, і про це неодноразово говорив Путін, Росія захищає інтереси православних, — зазначив він.

За словами Пєскова, Росія діятиме "винятково політико-дипломатичним шляхом".

Прес-секретар Путіна зазначив, що в Росії стурбовані рішенням Синоду.

— Ми знаємо про жорстку і послідовну реакцію російської православної церкви на рішення, які озвучили вчора у Константинополі. І ми неодноразово говорили, що вкрай стурбовані тим, що планувалося зробити кроки, здатні внести розкол у православний світ.

 

Нагадаємо, Синод Вселенського Патріархату вчора, 11 жовтня, вирішили зняти анафему (відлучення) з патріарха Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарета і предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнав їх канонічними. Синод також визнав незаконною анексію Київської метрополії Російською православною церквою у 1686 році.

Патріарх Філарет заявив, що Україна отримає Томос після об'єднання трьох православних церков — УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви і УПЦ Московського патріархату.

Раніше, 31 серпня, Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що має намір надати Українській православній церкві автокефалію.

Президент Петро Порошенко зазначив, що Україна, як ніколи близька до появи власної помісної церкви. Він звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати Томос про автокефалію Українській православній церкві.

 

Джерело: Интерфакс

QHA