БАГДАД (QHA) -

В Іраку, де минулими вихідними провели парламентські вибори, за попередніми даними, лідирує блок шиїтського проповідника Муктади ас-Садра, повідомляє Reuters.

Як заявили у місцевому ЦВК, вже підраховано більше половини голосів виборців. Муктада ас-Садр відомий своїми антиамериканськими поглядами, він робив два повстання проти військ США в Іраку, але між тим, не вважається прихильником Ірану. Перемога шиїтського проповідника не означає, що його блок "Ас-Сайрун" буде одноосібно формувати уряд, прихильникам ас-Садра доведеться домовлятися з іншими політичними силами для створення коаліційного уряду.

Наразі відомі підсумки голосування у десяти регіонах Іраку (всього в Іраку 18 регіонів), там підраховано понад 95% голосів. У ЦВК Іраку заявили, що "Ас-Сайрун" завоював більшість депутатських місць і в столиці країни. У Багдаді перемогу шиїтського проповідника святкували на вулицях столиці.

Вибори відбулися в умовах підвищених заходів безпеки. Явка склала 44,5%. На місця в законодавчому органі влади претендували представники 320 партій, політичних альянсів, а також незалежні кандидати.

Друге місце на виборах посів блок «Альянс ФАТХ» («Альянс завоювання») — колишнього міністра транспорту і командира найбільшого шиїтського добровольчого об'єднання «аль-Хашд аш-Шааб» Хаді аль-Амірі, який вважається прихильником Тегерана.

Третє місце зайняла «Коаліція Наср» («Коаліція перемоги») політична сила нинішнього прем'єр-міністра Іраку Хайдера аль-Абаді. Партія показала слабкі результати в шиїтських регіонах, де вони розраховували заручитися основною підтримкою.

Варто зазначити, що до підрахунку голосів лідером голосування вважалися політичні сили Хайдера аль-Абаді та екс-міністра транспорту.

QHA писало, що 12 травня в Іраку стартували парламентські вибори, які стали першими після звільнення країни від терористичного угрупування ІДІЛ («Ісламська держава»).

Останній раз в Іраку голосували чотири роки тому. Вища незалежна виборча комісія Іраку відзначила, що з 36 мільйонів населення на вибори можуть прийти близько 24 мільйонів.

Джерело: Reuters

QHA