ВАРШАВА (QHA) -

Голова делегації США в ОБСЄ Майкл Козак під час відкриття щорічної конференції ОБСЄ з питань людського виміру, яка розпочалася у Варшаві (Польща) 10 вересня, закликав Росію звільнити Олега Сенцова та інших українських політв'язнів. Про це повідомляється на сторінці місії США при ОБСЄ у Twitter.

Козак нагадав, що під час торішнього засідання делегація США вже закликала звільнити Сенцова та інших політв'язнів, яких тримають у в'язницях Росії і окупованого Криму.

— Коли ми відкриваємо конференцію 2018 року, пан Сенцов знаходиться у небезпечному стані на 120-й день свого голодування, протестуючи проти незаконного позбавлення волі з боку Росії більше 60 його співвітчизників. Ми закликаємо Росію звільнити цих ув'язнених, — зазначив він.

Козак підкреслив, що російська агресія проти України суперечить усім принципам Гельсінського заключного акту, оскільки РФ порушила недоторканність кордонів і територіальну цілісність держав.

— Конфлікт в Україні, який розпалила Росія і продовжує підживлювати, є найгіршою кризою безпеки в Європі з 90-х рр. Санкції проти РФ діятимуть до тих пір, поки вона не виконає свої Мінські обов'язки, а санкції за анексію Криму не скасують, поки РФ не поверне Україні контроль над півостровом.

Козак нагадав, що Росія також продовжує окупацію 20% території Грузії і підтримує сепаратизм у придністровському регіоні Молдови.

QHA повідомляло, що на конференції ОБСЄ у Варшаві провели мовчазну акцію на підтримку Олега Сенцова.

Відзначимо, 10 вересня у Варшаві розпочалася конференція ОБСЄ з приводу дотримання прав людини. На конференції планують обговорити виконання обов'язків держав-учасників у сфері дотримання прав і свобод людини.

Джерело: Радіо Свобода

Фото: Forum for Religious Freedom Europe

QHA