КИЇВ (QHA) -

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник на брифінгу в п'ятницю, 3 березня, озвучив подробиці ситуації навколо голови фіскальної служби України Романа Насирова.

— Якщо будуть виявлені факти підробки медичних документів, то будемо реагувати відповідно до чинного законодавства, — зазначив чиновник.

Артем Ситник не має інформації про те, що Насиров найближчим часом планував виїхати за кордон.

— У даний момент розглядається питання про розгляд тих численних фактів, які ілюструють провину трьох груп чиновників і громадян України. Перша група — особи, причетні до олігарха Онищенка, друга — посадові особи «Укргазвидобування», а третя група — посадові особи Державної фіскальної служби України. Планується, що після розгляду всіх доказів провини Насиров буде відсторонений від займаної посади і поміщений під варту, — повідомив Ситник.

Крім того, він ще раз повторив, що ставиться в провину голові фіскальної служби України.

— Суть звинувачень у тому, що фірмам, бенефіціаром яких є Онищенко, безпідставно надавалася відстрочка платежів до бюджету. При цьому механізм відстрочки працював таким чином, що рішення про надання відстрочки приймалося ще до подачі відповідного клопотання, — підкреслив Ситник.

За його словами, вчора у «Феофанії» детективи НАБУ діяли гранично коректно, дотримуючись всіх необхідних процесуальних норм.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у ніч на п'ятницю 3 березня детективи НАБУ вручили голові Державної фіскальної служби Роману Насирову, котрий перебував у відомчій лікарні на лікуванні, підозру в зловживанні службовим становищем.

Незабаром після цього медики вивезли Насирова з будівлі відомчої лікарні «Феофанія» на ношах. Співробітник медустанови повідомив, що главу ДФС перевозять до 3-го корпусу — до реанімації. За словами лікаря, у пацієнта діагностували інфаркт.

Адвокати стверджують, що співробітники НАБУ вручили підозру, коли Насиров був уже без свідомості, тому вручення є незаконним.

Насирову інкримінують статтю 364 Кримінального кодексу — зловживання владою або службовим становищем. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підтвердило інформацію про затримання Насирова в рамках розслідування так званої «газової справи Онищенка».

ФОТО: інтернет

QHA