КИЇВ (QHA) -

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) не погоджується з рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) у справі керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

Директор НАБУ Артем Ситник направив листа КДКП з думкою бюро. Згідно з рішенням КДКП, Холодницькому рекомендується оголосити догану.

— Оскільки у висновку члена КДКП констатовано неодноразове вчинення Назаром Холодницьким саме грубих порушень, то є всі передбачені законом підстави для ухвалення Комісією рішення про неможливість його перебування на посаді прокурора, що тягне за собою припинення його повноважень як прокурора і, як наслідок, припинення повноважень в адміністративній посаді — заступника генерального прокурора України — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, — йдеться в листі.

За словами Ситника, член КДКП зазначив, що рішення про звільнення Холодницького мають ухвалити за рекомендацією Ради прокурорів України і за наявності підстав, прописаних у законі «Про прокуратуру».

Директор НАБУ зазначив, що заявлені в рішенні КДКП грубі порушення Холодницьким є достатніми законними підставами для його звільнення згідно ч. 3 ст. 51, ч. 2 ст. 41 закону «Про прокуратуру». Так, КДКП нібито має ініціювати перед Радою прокурорів України розгляд питання щодо відсторонення Холодницького з посади глави САП.

QHA повідомляло, що генеральний прокурор України Юрій Луценко вимгає звільнити главу САП. Луценко зазначив, що з відповідним поданням він звернувся до КДКП.

Детективи НАБУ протягом місяця нібито прослуховували кабінет Холодницького за допомогою "жучків", які були встановлені в акваріумі поруч з робочим столом глави САП. На підставі отриманих у результаті прослуховування даних Ситник звинуватив Холодницького у розголошенні матеріалів кримінальних справ і перешкоджанні роботі НАБУ.

Фото: Олександр Чекменьов

QHA