КИЇВ (QHA) -

Увечері 25 липня на території міжнародного аеропорту «Бориспіль» правоохоронці затримали колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки — начальника управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генеральної прокуратури України Дмитра Суса, повідомила прес-служба НАБУ.

За даними Національного антикорупційного бюро, екс-прокурора затримали за підозрою в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч.3 та ч.4 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») та ст 366-1 («Декларування недостовірної інформації») Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 13 квітня генпрокурор Юрій Луценко підписав наказ про звільнення Дмитра Суса. Прокурора звільнили через те, що він не вказав у декларації автомобіль преміум класу Audi Q7 вартістю понад 900 тис. грн, який, як з'ясували журналісти, нібито належав його 85-річної бабусі, а також право на користування кімнатою в Києві на вул. Мельникова, 24.

Сус також був ключовим фігурантом протистояння між НАБУ і ГПУ, під час якого в серпні 2016 року відбулася сутичка між співробітниками Генпрокуратури і детективами антикорупційного бюро, які здійснювали зовнішнє спостереження за Сусом.

Як повідомляло QHA, НАБУ порушило першу кримінальну справу проти колишнього глави одного з міських судів Луганської області, який не вніс в електронні декларації відомості про транспортні засоби, об'єкти нерухомості, а також про майно, яке перебуває у його колишньої дружини, на загальну суму понад 10 млн грн.

ФОТО: інтернет

QHA