КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 27 серпня, набув чинності новий антиросійський санкційний пакет США у зв'язку зі спробою вбивства у Великобританії екс-співробітника Головного розвідувального управління Генерального штабу Міністерства оборони РФ Сергія Скрипаля і його доньки Юлії Скрипаль.

Москву підозрюють у тому, що вона стоїть за інцидентом у Солсбері. Відповідно до першого пакету санкцій, американська сторона припиняє будь-яку допомогу Росії за законом про іноземну допомогу 1961 року, за винятком термінової гуманітарної допомоги.

Нові американські обмеження стосуватимуться експорту технологічних товарів. Зокрема, комп'ютерного обладнання, сенсорів, лазерів, телекомунікаційного обладнання, спеціалізованих пристроїв у сфері видобутку нафти і газу. А також приладів, які використовуються в бортових інформаційних системах деяких літаків.

Якщо після запровадження першого етапу санкцій Росія не зробить висновків і не надасть переконливих доказів, що більше не застосує хімічну зброю, у США кажуть про запровадження другого пакету обмежень, ще більш суворого. Йдеться про значне скорочення дипломатичних відносин і майже повне обмеження торгівельних. Відзначається, що можлива також заборона літати до США компанії "Аерофлот".

Нагадаємо, 5 березня Сергій Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері. Колишнього російського шпигуна і його доньку намагалися вбити, застосувавши російську бойову нервово-паралітичну речовину "Новачок".

За даними британської розвідки, «Новачок» виготовили на російській дослідницькій базі Шихани у Саратовській області. У Кремлі всі обвинувачення, традиційно, відкидають.

Раніше глава МЗС Великобританії Джеремі Хант заявив, що Росія має заплатити свою ціну за застосування хімічної зброї у Солсбері.

Джерело: 5 канал

QHA