КИЇВ (QHA) -

Головний державний інспектор ветеринарної медицини України від 28 березня 2018 року видав постанову на внесення змін до розпорядження Головного державного інспектора ветмедицини від 10 жовтня 2014 року, згідно з яким забороняється пропуск тварин через адмінмежу між окупованим Кримом і материковою Україною. Про це повідомляється на сайті Представництва президента України в АРК.

— Згідно з пунктом 1.1 діючої зараз редакції розпорядження, некомерційне переміщення домашніх тварин громадянами України, які мають місце проживання на тимчасово окупованій території України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на решті території України, можливо за наявності ветеринарно-санітарного паспорта, — йдеться у повідомленні.

Так, 3 травня 2018 року Представництво провело зустріч з представниками Одеської регіональної служби Державного ветеринарно-санітарного контролю й нагляду на державному кордоні та транспорті, на якій обговорили застосування нових положень нормативної бази.

— Згадані в розпорядженні ветеринарно-санітарні паспорти мають бути видані уповноваженими структурами України або іноземних держав відповідно до законодавства та міжнародних угод України. Незаконні ветеринарні документи, видані підконтрольними окупаційній владі структурами, не дають підстав для перетинання тваринами КПВВ.

Нагадаємо, координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що важливим кроком до деокупації півострова є зняття дискримінаційних норм вивезення домашніх тварин. Вона зазначила, що Україна не визнає російські документи на них.

Правозахисниця зазначила, що необхідно, щоб люди мали змогу оформити проміжні папери на пункті пропуску, а вже на материку пройти ветеринарний контроль.

QHA