ТОРОНТО (QHA) -

18 травня над будівлею мерії Торонто вперше був піднятий кримськотатарський прапор на знак солідарності з кримськотатарським народом і в пам'ять про жертв депортації 1944 року.

Кадри з офіційної церемонії підняття прапора опублікував на своїй сторінці у Facebook уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв.

У заході також взяв участь заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Підняття прапора супроводжувалося виконанням гімну кримськотатарського народу.

Після цього перед присутніми виступили Мустафа Джемілєв, Ахтем Чийгоз, посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Джемілєв розповів про трагедію кримських татар і назвав депортацію 18 травня 1944 року спробою знищити корінний народ Криму, а сам півострів зробити російським.

— І 4 роки тому окупація Криму також сталася з метою розширення "русского мира". Але зараз ситуація змінилася. У 1944 році світ мовчав, коли кримських татар депортували, і це надихало СРСР на вбивство ще більшої кількості людей. Але зараз ми вже не самотні, зараз з нами незалежна українська демократична держава, з нами усі демократичні сили в усьому світі, і війна в Україні, яка почалася в Криму, в Криму і закінчиться, — сказав він.

Джемілєв висловив упевненість, що кримські татари обов'язково повернуться на свою історичну батьківщину і виженуть окупантів зі своєї землі.

Нагадаємо, 18 травня 2016 року кримськотатарський прапор було піднято над будівлею парламенту провінції Онтаріо, а у 2017 році — над мерією столиці Канади Оттави.

QHA