ТОРОНТО (QHA) -

Сьогодні над будівлею мерії Торонто вперше піднімуть кримськотатарський прапор на знак солідарності з кримськотатарським народом і в пам'ять про жертв депортації 1944 року. Про це сьогодні повідомили в посольстві України в Канаді. Церемонія розпочнеться о 19:00 за київським часом в будівлі мерії. Планується мітинг за участю української та кримськотатарської діаспори.

— Боротьба за кримських татар — це боротьба за незалежність України, за справедливість, на якій має стояти світ. Ми раді, що наші канадські друзі відчувають те, що й ми. Це зворушливий, потужний жест підтримки, — зазначив посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Спеціальними гостями церемонії будуть лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, а також заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Цього дня у 2016 році кримськотатарський прапор було піднято над будівлею парламенту провінції Онтаріо, у 2017 році — над мерією столиці Канади Оттави.

Нагадаємо, в окупованому Криму в смт Буюк Онлар (Жовтневе) Красногвардійського району сьогодні відбувся молебень у пам'ять про жертв депортації кримськотатарського народу.

QHA