КИЇВ (QHA) -

Адвокат чеченців, які побили народного депутата Мустафу Найєма, Олег Іщенко заявив, що інцидент спровокував сам політик.

Він визнав, що молоді люди вчинили неправильно, проте Найєм перегородив дорогу їхньому автомобілю, першим вийшов з машини і почав з'ясовувати стосунки.

— Незрозуміло, навіщо Мустафа це зробив, ситуація цього не вимагала. Йому достатньо було просто проїхати прямо — і цей автомобіль вліз би за ним, і ситуація була б вичерпана. Мені незрозуміло, на що розраховував чоловік, коли він перегородив шлях іншому автомобілю і вийшов з'ясовувати стосунки, — зазначив адвокат.

На думку Іщенка, "та лексика, яка була використана, вона не залишала вибору молодим людям".

— Ми не кажемо, що те, що сталося, красить трьох молодих хлопців. Вони були неправі, взявши участь в цьому конфлікті і завдавши людині тілесні ушкодження. Але ми вважаємо, що людина (Найєм) не повинна була створювати цей конфлікт і розпалювати його у подальшому, — зазначив він.

На його думку, конфлікт вже вичерпано, тому що затриманим повідомили про підозру — хоча і не взяли під варту.

— Якщо потрібно погасити збиток якийсь — нехай нам скажуть, ми його із задоволенням погасимо. Якщо потрібно якісь інші моменти здійснити відносно потерпілого — у цьому немає ніяких проблем. Але ми стурбовані тим, що навколо цієї, взагалі-то побутової ситуації, нагнітається самим народним депутатом істерія, яка ніяк не сприяє встановленню істини у справі і тому, щоб сторони примирити, — додав він.

Нагадаємо, вчора нардеп Світлана Заліщук повідомила, що Найєму погрожують листами на електронній пошті. Заліщук наголосила, що робилися спроби домовитися з народним депутатом.

QHA