КИЇВ (QHA) -

Постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй (ООН) Володимир Єльченко заявив, що зрушень у питанні введення миротворців ООН на Донбас найближчим часом не буде.

Він зазначив, що на початку 2017 року було перспектива з приводу розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі, коли цим питанням зайнявся спецпредставник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер.

— Після трьох-чотирьох зустрічей американська сторона переконалася, що Росія відкидає всі умови, важливі не тільки для України і США, але і для партнерів по «нормандському формату» і членів Ради безпеки ООН. Радбез був готовий починати роботу над мандатом миротворчої операції, але Росія відкинула практично всі важливі положення і повернулася до своєї ідеї про дивну операцію, де миротворці ООН охороняли б спостерігачів ОБСЄ, сказав він.

Єльченко додав, що в Росії говорять про готовність піти на те, щоб місія ООН охороняла ОБСЄ, однак миротворці повинні розміщуватися на кордоні між Україною і Росією.

Тому мені здається, що найближчим часом зрушень у цьому питанні не буде. Так, шанс був, але Росія його не використала або не дозволила його використовувати, вважає Єльченко.

Постпред України при ООН наголосив, що існує можливість розгляду питання розміщення на Донбасі миротворців на засіданні Генасамблеї ООН.

Нагадаємо, Єльченко заявив, що Україна подасть на розгляд Генеральної асамблеї ООН нові резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Росією Криму. За словами дипломата, резолюції такого роду мають своєрідну еволюцію, оскільки з часом змінюються обставини.

Джерело: Європейська правда

QHA