КИЇВ (QHA) -

Позафракційний депутат Андрій Денисенко планує після великодніх свят зареєструвати у Верховній Раді пропозицію перейменувати Дніпропетровську область. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

— Маю на руках 150 підписів народних депутатів під проектом змін до Конституції України — за перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. З різних фракцій і груп, окрім Опозиційного блоку. Після Великодня планую зареєструвати його в апараті Верховної Ради, — написав він.

Денисенко зазначив, що спільними зусиллями «край п'яти Січей нарешті отримає гідне назву, позбудеться клейма прізвища одного з організаторів Голодомору».

— Серце козацького краю поверне собі ім'я, дароване предками, у той час, коли прославлений дух Січі після трьох сотень років російського полону знову рясніє степом і ярами над Дніпром. Нарешті, назва на славу Січі, захисниці України — краща для області, яка зупинила Путіна.

Нагадаємо, 5 квітня Верховна Рада підтримала президентський законопроект про перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові з урахуванням національної ідентичності та впровадження нових бойових традицій.

З цією метою передбачається внесення відповідних змін до законів України "Про Збройні Сили України", "Про оборону України" та "Про правовий режим воєнного стану".

QHA