КИЇВ (QHA) -

Найважчим періодом для України як на фронті, так і у внутрішній політиці, стане проміжок часу між президентськими та парламентськими виборами у наступному році.

Як передає кореспондент QHA, такий прогноз висловив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Вадим Денисенко під час круглого столу «Війна, мир, реінтеграція: що буде після АТО?».

Депутат вважає, що розхитування ситуації в країні як ззовні, так і внутрішніми деструктивними силами активізується саме у ці декілька місяців. Так, головні спроби, які робитимуться для можливого зриву виборів та ескалації певних конфліктів до президентських виборів будуть точковими, пов‘язаними з певними регіонами та з урахуванням їхньої специфіки (йтиметься або про міжконфесійні конфлікти, або про роздмухування сепаратистських настроїв). А вже після президентских виборів, у залежності від їхнього результату, може бути здійснена спроба створити конфліктні ситуації в різних регіонах України від імені незадоволених результатами виборців.  

— Найтяжчий період може виникнути в останній місяць перед президентськими виборами. Після президентських виборів, ймовірно, буде спроба у певних регіонах створити конфліктні ситуації від невдоволення результатами виборів, і ця перманентна невдоволеність може перейти і в парламентські вибори.

Депутат також зазначив, що навряд чи можна говорити, що зараз в Росії є чітка визначена стратегія по відношенню до України. І в цьому є як позитиви, так і негативи. Приміром, можна говорити, що Росія не планує йти на якісь варіанти примирення з Україною, у тому числі в питанні введення миротворців. З іншого боку, на думку Денисенка, до президентських виборів в Україні також можна прогнозувати, що не буде ніяких значних загострень на російсько-українському фронті на Донбасі.

— З великою мірою вірогідності можна говорити про те, що до президентських виборів в Україні ні про яке серйозне військове загострення також мова не йде. Серйозних військових конфліктів до президентських виборів в Україні не буде.

Нагадаємо, наступні вибори президента України мають відбутися у березні 2019 року, парламенту — у жовтні того ж року.

QHA