КИЇВ (QHA) -

За останні три місяці кількість народних депутатів, які звітують за свою діяльність у парламенті, зросла з 15% до 31%. Про це йдеться у підсумковому звіті кампанії #депутати_звітувати, проведеної рухом "ЧЕСНО" та ініціативою "Відкритий парламент", передає кореспондент QHA.

— У лютому 2017 року ми робили аналіз того, скільки народних депутатів розміщують звіти у відкритому доступі. Нам вдалося знайти звіти 15% депутатів. Якщо говоримо про квітень 2018 року, 31% народних обранців письмово звітує за свою діяльність, тобто виборці легко можуть знайти їх і прочитати, — заявила 23 квітня на презентації звіту менеджер кампанії #депутати_звітувати Олександра Кузіва.

Серед лідерів зі звітності депутати фракцій "Самопоміч" — 60%, "Воля народу" — 37% і "Батьківщина" — 35%. Найменше схильні говорити про свою роботу в парламенті нардепи з фракцій: "Радикальної партії" — 14%, "Опозиційного блоку" — 9% і "Відродження" — 8%.

Для полегшення та уніфікації звітів народних депутатів була запущена онлайн-платорма zvity.org. На ній є можливість як використовувати вже готову форму для звіту, так і завантажити свій варіант.

За словами Олександри Кузів, в українському суспільстві існує великий попит на звітність народних обранців.

— Ми розпочали кампанію з невеликого соціологічного дослідження, яке показало, що 96% українців хочуть отримувати звіти про діяльність народних депутатів, щоб краще розуміти усі нюанси їхньої роботи. 84% громадян хотіли б отримувати ці звіти двічі на рік або частіше, що збігається із законом про статус народного депутата, — зазначила Олександра Кузіва.

Народний депутат від фракції "Самопоміч" Вікторія Войціцька у свою чергу зазначила, що звітність необхідна і самим нардепам: це допомагає систематизувати свою роботу.

— Дуже часто нам закидають — ви мало працюєте, у вас один або два робочі сесійні тижні, коли вас бачать у залі. Але наша діяльність полягає у тому, що ми займаємося не тільки законодавчою діяльністю, але також у нас є контрольна функція і ми її виконуємо як на рівні Кабінету міністрів, окремих міністерств, так і на місцевому рівні. Саме на цьому робиться акцент, коли в деяких частинах звіту є можливість розповісти, де і з ким були зустрічі, на яку тему і які проблеми ми вирішуємо разом з виборцями, з огляду на їхні побажання і вимоги, — зазначила Войціцька.

У рамках кампанії організатори працювали як на рівні депутатів за допомогою особистих бесід з роз'ясненням важливості звітів, так і з їхніми помічниками — через проведення відповідних тренінгів.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада України на своєму пленарному засіданні підтримала ініціативу президента Петра Порошенка про створення в Україні помісної церкви.

QHA