КИЇВ (QHA) -

Лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що такі люди, як український політв'язень Олег Сенцов, потрібні живими. Про це він повідомив в університеті Торонто на заході, присвяченому ситуації з репресіями проти кримських татар і порушенням прав людини на окупованому півострові.

— Нас зараз дуже хвилює, що він оголосив голодування ... Знаєте, у 1986 році таке ж голодування оголосив Анатолій Марченко, але він загинув. Це, звичайно, сильно вплинуло на подальше звільнення політв'язнів, але його вже немає серед живих. Але я б дуже хотів, щоб такі люди, як Сенцов, жили. Вони більше нам потрібні живими, ніж мертвими, — зазначив він.

Джемілєв підкреслив, що Сенцов має особливе значення для українців і кримських татар.

— Олег Сенцов — один з тих мужніх людей на території Криму, який з гідністю витримав усі ці арешти, усі приниження, отримав просто неймовірно величезний термін з абсолютно брехливих обвинувачень. Причому цю брехню повторив і (президент РФ) Путін, сказав, що нібито він якісь терористичні дії (планував). Насправді, йшлося про знесення пам'ятника Леніну. Якісь вбивства або терор не планувалися.

QHA повідомляло, що Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів.

Раніше сестра Сенцова Наталія Каплан заявила, що український режисер не грає на публіку, а тому домогтися його звільнення без «інфоприводів» у ЗМІ набагато складніше. Вона зазначила, що для звільнення її брата потрібен максимальний політичний «тиск» не тільки України, але й усієї міжнародної громадськості.

Олег Сенцов був затриманий російськими окупантами в Криму за активну патріотичну позицію і звинувачений у тероризмі.

Джерело: Громадське

QHA