БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Наступного тижня в Євросоюзі почнуть процедуру введення санкцій проти Польщі, яка може призвести до позбавлення країни права голосу в ЄС.

Про це журналістам заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Єврочиновники збираються запустити процедуру в середу, 20 грудня, відповідно до ст. 7 договору, згідно з яким всі країни-члени Європейського Союзу повинні поважати спільні цінності європейської спільноти, включно з верховенством права.

— Наскільки я розумію, вже було прийняте рішення про те, що наступної середи Європейська комісія планує запустити статтю 7.1, тому, швидше за все, процес буде запущений. З самого початку цього несправедливого процесу, поки він не завершиться, ми обов'язково будемо говорити з нашими партнерами, — зазначив голова польського уряду.

Нагадаємо, раніше Європарламент схвалив критичну резолюцію щодо Польщі, згідно з якою рекомендується запустити процедуру застосування санкцій проти країни.

За прийняття документа проголосували 438 депутатів, проти — 152, 71 депутат утримався.

У резолюції наголошується, що в Польщі не виконуються повною мірою принципи верховенства права та основоположні права, закріплені в договорах. Крім того, ЄП різко розкритикував погіршення дотримання норм ЄС.

Також депутати занепокоєні судовою реформою, яку здійснює уряд Польщі. Вони закликають не вводити в дію нові закони, поки не будуть гарантовані основи незалежності судів.

Джерело: Reuters

QHA