КИЇВ (QHA) -

Національний банк України (НБУ) виграв суд на 1,6 мільярда гривень у Олександра Януковича, старшого сина екс-президента України Віктора Януковича, повідомляє прес-служба Нацбанку.

14 листопада Печерський районний суд Києва залишив без задоволення позов Олександра Януковича, який він подав на НБУ.

Янукович вимагав відшкодувати йому 1,6 мільярда гривень за те, що він отримав збитки від виведення з ринку ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку», що належить йому.

Нагадаємо, Олександр Янукович подав позов проти Національного банку України, який був зареєстрований 10 серпня.

На початку березня Генеральна прокуратура і Держфінмоніторинг заблокували операції з грошима Олександра Януковича у Всеукраїнському банку розвитку (ВБР). А до цього Печерський суд зняв арешт з 312,5 млн грн, які надійшли до Міжнародного інвестиційного банку президента України Петра Порошенка від ВБР. Пізніше в Міжнародному інвестиційному банку повідомили, що переказ коштів не був узгоджений.

QHA повідомляло, що Янукович-молодший подав позов до Європейського суду з прав людини. Позивач вимагає від української держави повернути йому комерційний банк (ВБР). Своє звернення до Європейського суду Олександр Янукович пояснює «неможливістю відстояти законні права власника в українській судовій системі», на яку, на його думку, влада чинить тиск для усунення своїх опонентів.

QHA