ХЕРСОН (QHA) -

2017 року на 107-у кілометрі найбільшої в Європі гідротехнічної споруди, поблизу адміністративного кордону з включеним РФ Кримом, з'явиться стаціонарна капітальна дамба, повідомляє Укрінформ з посиланням на виступ на засіданні Ради оборони Георгія Бузіяна, директора Одеської об'єднаної дирекції будівництва водогосподарських об'єктів.

— Ми повинні закінчити основну споруду капітальної дамби до початку подачі води до Північно-Кримського каналу. Ми розуміємо, що поливний сезон для рисівників починається у квітні, а Північно-Кримський канал заповнюється дніпровською водою в березні. Тобто до березня ми повинні забезпечити спорудження для подачі води Північно-Кримським каналом, зазначив він.

До окупації Криму вода по каналу подавалася на півострів. 2014 року була побудована часткова перегородка, проте ефективністю вона не відрізняється.

За словами експертів, наявність дамби забезпечить істотне збільшення площі зрошуваних земель, розвиток у регіоні рисосіяння та заводнення ряду висохлих водойм.

Голова Херсонської обласної державної адміністрації і голова Ради оборони області Андрій Гордєєв повідомив, що капітальна дамба будується з 2016 року.

Дамба забезпечить плюс сім тисяч гектарів зрошення, отже ми отримаємо можливість ведення рисівництва у Каланчацькому районі і зариблення ставків, які вже висохли, уточнив Гордєєв.

Загальний бюджет будівництва складає 15 млн 640 тис грн.

Довідка. Північно-Кримський канал є найбільшою у Європі гідротехнічною спорудою. Головне його призначення — транспортування води для зрошення і водопостачання Херсонської області і Криму. Водопотребность Криму на 85% забезпечувалася з Північно-Кримського каналу до припинення надходження води після анексії півострова Росією.

ФОТО: інтернет

QHA