АСТАНА (QHA) -

Сьогодні, 31 травня, верхня палата парламенту Казахстану — сенат, затвердив закон про Раду безпеки, згідно з яким президент Нурсултан Назарбаєв має право довічно обіймати пост глави Радбезу країни.

Депутати пояснили своє рішення тим, що першому (і поки єдиному з моменту здобуття незалежності Казахстану) президенту "в силу його історичної місії" належить таке право.

Рада безпеки наділяється статусом конституційного органу, який координує проведення єдиної державної політики у сфері забезпечення національної безпеки для збереження внутрішньополітичної стабільності й захисту конституційного ладу.

Також зазначається, що нові повноваження Радбезу потрібні були для збереження державної незалежності, територіальної цілісності та дотримання національних інтересів країни на міжнародній арені.

Раніше QHA повідомляло, що президент Нурсултан Назарбаєв підписав закон про перехід казахського національного алфавіту з кирилиці на латинську графіку.

Міністр освіти і науки Казахстану Ерлан Сагадієв з приводу нового казахського алфавіту на основі латиниці заявив, що його впровадження у школах відбуватиметься обдумано і тільки після випробувального періоду.

QHA