ГААГА (QHA) -

Головним фігурантом справи про авіакатастрофу малазійського Боїнга MH17 у небі над Донбасом 2014 року є головний інспектор Центрального військового округу РФ, генерал-полковник Микола Ткачов з позивним Дельфін.

Про це йдеться у звіті за результатами спільного розслідування The Insider і Bellingcat. На записах, опублікованих голландськими слідчими для пошуку свідків, до Дельфіна звертаються як до Миколи Федоровича.

Слідчі не уточнювали, яку саме роль в авіакатастрофі Боїнга відіграв Дельфін, але зараховують його до ключових фігурантів цієї справи.

З відкритих джерел журналісти з'ясували, що серед нині живих російських військових єдиний, хто є і генералом, і Миколою Федоровичем — це генерал-полковник Микола Федорович Ткачов.

Щоб порівняти голос Ткачова з голосом Дельфіна, журналіст зв'язався з генералом і сказав, що хоче зробити інтерв'ю про Суворовське училище, в якому генерал є главою опікунської ради.

Для того, щоб звірити голоси Ткачова і Дельфіна, журналісти звернулися до двох спеціалізованих організацій: Національного центру медіа-криміналістики Університету Колорадо у Денвері (National Center for Media Forensics at the University of Colorado at Denver) і Литовського центру судової експертизи. Університет Колорадо оцінював голос за допомогою автоматизованої системи, в той час як Литовський центр використовував лінгвістичний аналіз.

В обох випадках експерти дійшли висновку, що ймовірність збігу дуже висока.

Микола Ткачов — учасник першої та другої чеченських воєн, служив у різних військових округах, дослужився до генерал-полковника і командувача військовою частиною 20650, офіційно розформованою 8 вересня 2014 року (через два місяці після катастрофи Боїнга). При цьому сам він був звільнений зі служби указом від 10 грудня 2010 року. Після свого формального звільнення з лютого 2011 року по серпень 2012-го Ткачов був головним військовим радником у Сирії.

У розмові з журналістами Ткачов заявляв, що після свого повернення з Сирії 2012 року він "з Єкатеринбурга нікуди не виїздивв" і в Україні 2014 року не був.

Катастрофа малайзійського Boeing сталася 17 липня 2014 року. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines летів з Амстердама до Куала-Лумпур. Загинули всі 298 людей, що перебували на борту. У серпні 2014 року було створено Міжнародну слідчу групу, до якої увійшли представники Росії. У липні 2015 року Росія заблокувала у Раді Безпеки ООН пропозицію створити міжнародний трибунал з розслідування аварії MH17.

28 вересня 2016 року Міжнародна слідча група офіційно оприлюднила результати розслідування катастрофи Boeing малайзійських авіаліній рейсу МН17, згідно з якими літак збили із ЗРК "Бук", доправлених на Донбас з території Росії.

Раніше повідомлялося, що експертно-журналістська група Bellingcat вважає нове фото «Бука», опубліковане Об'єднаної слідчою групою (JIT) у четвер, 19 жовтня, доказом того, що Boeing, який виконував рейс MH17, збив російський зенітний ракетний комплекс.

Джерело: Новоее Время

QHA