КИЇВ (QHA) -

Верховний Суд України обрав своїм керівником Валентину Данішевську. За її кандидатуру проголосували 67 із 111 суддів на пленумі.

Данішевську обрали головою суду строком на 4 роки. Її конкурентами були Володимир Кравчук та Аркадій Бущенко,  які набрали 21 і 12 голосів відповідно. Вибори глави суду проходили шляхом таємного голосування.

Комісія чесноти не виявила інформації про порушення Данішевською критеріїв доброчесності.

Відзначимо, що Данішевська є суддею Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду. У зв'язку з обранням головою ВС Данішевська автоматично стала і членом Вищої ради правосуддя замість попереднього глави Верховного Суду Ярослава Романюка.

Як відомо, Данішевська є засновником і головою благодійної організації "Центр комерційного права". У 2015 році вона була обрана до складу громадської ради при Міністерстві юстиції. Також близько 10 років (з 1992 по 2001) Данішевська працювала суддею Арбітражного суду Запорізької області.

Як писало QHA, 11 листопада судді оновленого Верховного суду України прийняли присягу. У церемонії взяв участь президент України Петро Порошенко.

Раніше QHA повідомляло, що в зв'язку з високими вимогами в цьому році у Верховному суді України можуть бути заповнені не всі з наявних 120 місць, але 65 — повинні бути заповнені обов'язково для того, щоб суд міг почати роботу.

Джерело: Громадське

QHA