БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Дві держави колишньої Югославії — Сербія і Чорногорія, швидше за все, будуть наступними країнами, які приєднаються до Європейського Союзу.

Про це заявив єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів з розширення Йоханнес Хан.

За його словами, відбудеться це до 2025 року.

— Ми встановили 2025 рік, як орієнтовну дату для Сербії і Чорногорії, що не тільки реалістично, але й дуже амбітно, — додав Хан.

Повідомляється, що Хан планує відвідати Сербію у лютому після оприлюднення офіційної стратегії Єврокомісії щодо Балкан, а президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер відвідає усі шість країн.

Наступного місяця Хан також відправиться до Вашингтона, щоб зустрітися із представниками Держдепартаменту США для перемовин щодо підтримки Балкан.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з пропозицією визнати анексований у 2014 році український півострів частиною Росії виступили депутати Сербської радикальної партії.

Нардеп Олександр Шешель повідомив, що у Сербській радикальній партії підготували до майбутнього засідання парламенту заяву, в якій мають намір підкреслити різницю між так званим "возз'єднанням" Криму з Росією і відділенням Косово.

Як писало QHA, раніше Сербія висловила стурбованість можливим визнанням Косово владою Боснії і Герцеговини. Жорстка реакція з боку Сербії була викликана заявою одного з трьох членів Президії Боснії і Герцеговини Бакіра Ізетбеговіча, який виступив за визнання незалежності Косово.

QHA