БЕРЛІН (QHA) -

Європейська кіноакадемія оприлюднила вимогу негайно і безумовно звільнити українського режисера Олега Сенцова, який ось уже 12-й день проводить голодування в російській колонії.

Заяву на захист Сенцова підписали продюсери, актори та режисери з Німеччини, Великобританії, Франції, Польщі, Угорщини, Фінляндії та Росії, а також 1750 членів інших організацій — партнерів європейського кіноспівтовариства. Серед них — Українська кіноакадемія (UFA) і Союз кінематографістів України.

— Не допустіть смерті Олега! Ми глибоко стурбовані, тому ще раз вимагаємо організувати його безпеку і негайно та безумовно його звільнити, — йдеться у тексті звернення, яке серед інших підписали Кен Лоуч, Стівен Долдрі та Кшиштоф Зануссі.

У тексті звернення йдеться, що розпочався 12-й день безстрокового голодування українського кінорежисера Олега Сенцова. За словами адвоката Дмитра Дінзе, Сенцов планує продовжувати голодування до самої своєї смерті, якщо його вимоги не будуть виконані.

Відзначимо, сьогодні, 25 травня, триває 12-й день голодування українського режисера Олега Сенцова, який незаконно утримується владою РФ. В'язень Кремля оголосив голодування 14 травня з вимогою звільнити усіх українських політв'язнів.

Джерело: Європейська Кіноакадемія

QHA