КИЇВ (QHA) -

Росія піде з анексованого Криму, не витримавши санкції Заходу, заявив сьогодні, 17 квітня у Києві на прес-конференції Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло.

У свою чергу, Варшава, за його словами, залишається незмінним прихильником українського Криму.

— Ми вважаємо, що постійний тиск і хворобливі санкції з боку Заходу щодо Росії мають остаточно привести Росію до виходу з Криму. Незмінною залишається польська підтримка суверенітету і територіальної цілісності України і підтримка українського Криму, про що ми голосно нагадуємо на форумах міжнародних організацій, наприклад, у Раді безпеки ООН, — зазначив дипломат.

Пєкло також вказав на те, що Росія відповідальна за ситуацію на Донбасі — велику фінансову підтримку сепаратистів, які окупували Донбас.

— Ми незмінно вважаємо, що саме Москва несе відповідальність за виконання Мінських угод. Якщо буде досягнуто згоди щодо миротворчої місії ООН на Донбасі, то така місія має розташовуватися по всій території, яку не контролює українська влада, і забезпечити контроль українсько-російського кордону, — сказав посол.

Раніше МЗС Польщі заявило, що окупація Криму загрожує безпеці Євросоюзу. У Варшаві пояснили, що потурання окупації заохотить Росію до подальших порушень міжнародного права.

QHA