КИЇВ (QHA) -

Туреччина не ставить під сумнів територіальну цілісність України, заявив сьогодні на Київському безпековому форумі міністр внутрішніх справ Туреччини Сулейман Сойлу.

За його словами, навіть не варто піднімати питання про територіальну цілісність, так як це питання не викликає сумнівів.

— Неможна навіть ставити під сумнів територіальну цілісність України, — заявив він.

Сойлу також зазначив, що всі угруповання, які мають незаконне озброєння, є терористичними організаціями, з якими треба боротися.

— Країни світу мають комплексно оцінювати ситуацію і розглядати безпеку в ширшому контексті, ніж просто безпеку своїх кордонів, — заявив він.

Глава МВС Туреччини підкреслив, що ніхто не очікував, що у нинішню епоху в світі відбуватимуться ті події, які відбуваються. За його словами, усі сподівалися на високий рівень співпраці у боротьбі з тероризмом, однак цього не сталося.

— Часто ми визначаємо майбутнє, керуючись страхами. І це віддаляє нас від вирішення проблеми, — сказав він.

Він вказав на те, що існують глобальні виклики, такі як тероризм, розповсюдження наркотиків, нелегальна міграція, і з ними потрібно боротися комплексно і спільно.

— Сьогодні ми спостерігаємо, як відбуваються так звані "війни чужими руками" — коли за рахунок тих чи інших джерел відбуваються бойові дії на території інших країн і стрілки відповідальності за них переводяться, і важко визначити їхнє походження. Але важливо розуміти, що конфлікт в одному регіоні впливає на увесь світ, — заявив Сойлу.

Нагадаємо, сьогодні у Києві розпочався XI безпековий форум, в якому беруть участь політики, дипломати, громадські активісти та експерти з 35 країн світу. Форум також продовжиться завтра, 13 квітня.

QHA