КИЇВ (QHA) -

 

Ключові проблеми кримських татар, з якими вони стикаються внаслідок окупації Криму, а також роль європейських інститутів у відновленні суверенітету України обговорили голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та депутат Бундестагу, член Соціал-демократичної партії Німеччини Йоханнесом Шрапсом.

Зустріч відбулася в Меджлісі в Києві, передає кореспондент QHA.

У ній також взяли участь заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, члени Меджлісу Різа Шевкієв, Гайана Юксель, Акмеджіт Сулейманов, радник голови Меджлісу Арсен Жумаділов.

Німецького депутата, який є доповідачем з питань України та Східного партнерства в комітеті Бундестагу з питань Європейського союзу, цікавило, як зараз працює Меджліс, яка ситуація з дотриманням прав кримськотатарського народу в окупованому Криму і на материковій Україні.

Йоханнес Шрапс підкреслив, що в Німеччині уважно відстежують все, що відбувається з кримськотатарським народом і його представницькими органами. Саме тому німецькі політики, в тому числі депутати Бундестагу, вже неодноразово зустрічалися з Меджлісом.

Нам не байдуже, що відбувається з кримськотатарським народом. Як доповідач по Україні та Східному партнерству в комітеті Бундестагу, я хочу висловити свою підтримку в тому, що Крим є частиною України. Сподіваюся, що в майбутньому автономні права кримськотатарського народу будуть збережені і будуть дотримуватися в рамках України.
 


Рефат Чубаров розповів Йоханнес Шрапсу, що з перших днів окупації Росія була зацікавлена ​​в тому, щоб кримські татари її підтримали. Але коли цього не сталося, проти корінного народу півострова почалися репресії. Одним із проявів таких репресій є той факт, що Меджліс змушений функціонувати у вигнанні, в Києві, а багато хто з його членів не можуть відвідати Крим. Зокрема, з 33 членів Меджлісу десять живуть на материковій Україні.

Чубаров також нагадав німецькому депутату, що Росія досі не виконала торішній наказ Міжнародного суду ООН скасувати заборону діяльності Меджлісу.

Рефат Чубаров високо оцінив позицію Бундестагу в питанні підтримки територіальної цілісності України, незважаючи на те, що в самому Бундестазі тривають постійні обговорення стосовно відносин з Росією.

На його думку, дії Росії по дестабілізації Європи, в першу чергу, спрямовані проти Німеччини, через її принципову позицію в українському питанні.

Глава Меджлісу зазначив, що Соціал-демократична партія Німеччини перебуває в пошуку лінії поведінки, щоб зберегти діючі санкції і проводити діалог з Росією.

Чубаров попросив Шрапса передати колегам по партії, що спроби шукати діалог з Путіним, без озвучування йому вимог повернутися в рамки міжнародного права, будуть завжди сприйматися російським главою як слабкість західної демократії.

 

— Для нас, кримських татар, які опинилися на передовій зіткнення Росії з цивілізованим світом, дуже важливо, щоб всі політики Європи усвідомлювали, що немає часу на вмовляння агресора, що до нього потрібно застосовувати більш жорсткі та послідовні заходи. Ніхто не відмовляється від діалогу, але діалог повинен вестися без здачі принципів, на яких побудовано міжнародне право.


 
Візит депутата Бундестагу Німеччини Йоханнеса Шрапс до Києва був організований Фондом ім. Фрідріха Еберта в Україні.

 


Нещодавно керівництво Меджлісу кримськотатарського народу зустрілося з членом правління Фонду Фрідріха Наумана за Свободу Сабіною Лютхойссер-Шнарренбергер.

 

 

QHA