БАКУ (QHA) -

Азербайджан заборонив німецькому депутату Альберту Вайлеру приїздити до країни через відвідування ним окупованої Вірменією території Карабаху.

Як повідомляють азербайджанські ЗМІ, рішення про заборону на в'їзд ухвалили на вищому рівні.

Вайлер, який є заступником голови парламентської групи у відносинах Німеччини з країнами Південного Кавказу, мав з 24 серпня супроводжувати канцлера Ангелу Меркель у її вояжі до Грузії, Вірменії та Азербайджану.

Як заявив глава прес-служби МЗС Азербайджану Хікмет Гаджієв, Вайлер міг би у майбутньому відвідати Азербайджан, якщо перепросить.

— Цей депутат незаконно відвідував окуповані території Азербайджану. І відповідно до законів Азербайджанської Республіки, був включений до списку "персон нон грата". Повага до законів країни та її територіальної цілісності є обов'язковими. Наша позиція конструктивна. І практика показує, що у разі вибачень за неповагу суверенітету і територіальної цілісності Азербайджану, ці особи можуть бути виключені з вищевказаного списку.

Раніше повідомлялося, що Прокуратурою Автономної Республіки Крим розпочато досудове розслідування за фактом порушення депутатами Федеративної Республіки Німеччина порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію.

Нагадаємо, у лютому в окупований Крим прибула делегація у складі трьох депутатів від правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини".

QHA