КИЇВ (QHA) -

В окупованому Криму в умовах повної несвободи виникло таке явище, як громадянська журналістика, коли люди, далекі від професії, виконують функції журналістів. Про це заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова під час засідання круглого столу «Свобода слова в Україні: поточний стан та виклики», присвяченому Всесвітньому дню свободи преси.

— Дійсно, там ніякої форми свободи не залишилося. Проте виникло таке феноменальне явище в умовах повної несвободи, як громадянська журналістика. На півострові фактично зачистили інформаційний простір від нормальної журналістики і об'єктивних ЗМІ, тому люди, далекі від цієї професії, виконують функції журналістів, — зазначила вона.

Джапарова підкреслила, що громадянські журналісти в окупованому Криму абсолютно не захищені, проте продовжують поширювати інформацію про події, що відбуваються на анексованому півострові.

— Наприклад, коли відбувається обшук, люди, сусіди, родичі тих, у кого відбувається обшук, фіксують на телефони і викладають у соціальні мережі інформацію про ці злочини, на них чинять тиск і заарештовують фактично. Там за пост у Facebook можуть заарештувати або оштрафувати на величезні суми, — сказала вона.

QHA повідомляло, що у лютому 2016 року масові обшуки в окупованому Криму стали причиною виникнення на півострові громадянської журналістки, коли активісти почали знімати незаконні обшуки на свої телефони і викладати в Інтернет.

Кримськотатарський журналіст Сейтумер Сейтумеров зазначив, що займатися громадянською журналістикою на анексованому півострові дуже небезпечно, оскільки за це у будь-який момент можуть заарештувати.

QHA