КИЇВ (QHA) -

У вівторок, 28 листопада, відбулася презентація книги відомого українського історика, директора Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича "(Не)історичні миті", передає кореспондент QHA.

— Ця книга складається із 38 нарисів або, як я їх називаю, фейсбук-новел, які були написані в перервах між основною роботою, здебільшого в дорозі. Є такий вид транспорту як літак, в якому дуже нудно сидіти і нецікаво дивитися фільми, так отсь, більшість цих нарисів було написано на телефоні під час поїздок, розповів В'ятрович.

На відміну від інших книг В'ятровича, в "(Не)історичних митях" превалює художній елемент, який, тим не менш, спирається на історичні факти. Це зумовило і формат видання: до кожної новели підібрано фото тих часів і коротка довідка про історичний контекст, в якому розвивається дія нарису, що буде особливо корисно тим, хто не є знавцем історії.

- Мені, як людині, яка не тільки як історик займається дослідженнями, а й брала участь в історичних подіях, було цікаво подивитися зсередини на ці всі процеси і побачити, що ірраціональні речі, емоції, збіги грають точно не меншу роль в історії, ніж причинно-наслідкові зв'язки та інші речі, які так добре вміють пояснювати вчені.

Хоча новели розповідають про події з історії України всього ХХ століття, більшість з них стосуються боротьби українських повстанців проти загарбників за часів Другої світової війни.

За словами автора, спочатку ці тексти він не планував публікувати і писав їх виключно для себе.

— У мене є майданчик для апробації своїх ідей сторінка у Фейсбуці. Саме мої передплатники стали співвинуватцями того, що з'явилося це видання. Саме те, як було сприйнято більшість текстів, додало мені сміливості і нахабства для того, щоб їх зібрати і запропонувати видавництву.

Нагадаємо, 17 листопада відомий український письменник Василь Шкляр презентував свою нову книгу "Троща", що розповідає про боротьбу Української повстанської армії проти окупантів.

QHA