КИЇВ (QHA) -

Одним з нововведень чергової резолюції Генасамблеї ООН щодо Криму стане включення питання політв'язнів, яких тримають в Криму і Росії. Про це заявив у Києві 28 серпня постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, передає кореспондент QHA.

— У резолюції цього року буде декілька нових елементів. Головний з них — питання політв'язнів, яких тримають як в Криму, так і на території Росії. Але, на жаль, переважна більшість з тих 70 умовного списку наших в'язнів — кримчани, починаючи з Олега Сенцова. У нас не було цих положень у торішніх рішеннях і тепер ми будемо їх включати до нового тексту, — повідомив Єльченко.

За словами дипломата, Україна прагне до якомога більш жорстких формулювань, які засуджують дії РФ, навіть якщо це призведе до зменшення кількості голосів "за".

— Наша кримська резолюція, яка вже традиційно ухвалюватиметься втретє, увесь час посилюється. Деякі країни женуться за кількістю співавторів і голосів "за", але жертвують змістом рішень, які вихолощуються і стають такими універсальними, що складно зрозуміти, про що йдеться. Ми пішли абсолютно протилежним шляхом, — зазначив дипломат.

Як писало QHA, 18 червня постійний представник України в ООН Володимир Єльченко передав Генсеку ООН Антоніу Гутеррешу список українських політв'язнів у РФ.

QHA