СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупаційна влада вперше стягує з жителів анексованого Криму податок на землю.

Про це заявив начальник так званого Управління Федеральної Податкової Служби РФ у Республіці Крим Роман Наздрачев.

Як повідомляють російські ЗМІ, кримчани вже почали отримувати повідомлення про податок за 2017 рік.

За словами Наздрачева, в Криму станом на 1 січня 2018 року 141 тисяча фізосіб зареєструвала право власності на 180 тисяч ділянок.

— У середньому розмір платежу на ділянку 6 соток під індивідуальне житлове будівництво складе 400–1000 рублів на рік у залежності від встановленої муніципалітетом ставки податку і вартості земельної ділянки. Орієнтовно сума надходжень від земельного податку перевищить 100 мільйонів рублів, — розповів він.

Представник окупаційних властей зазначив, що якщо кримчанам не прийшли повідомлення на сплату земельного податку, то цей податок вони оплатять у наступному році.

— Вони отримають повідомлення у наступному році, якщо відомості про право власності на землю будуть внесені до реєстру протягом 2018 року, — сказав він.

Тим часом, якщо податок не буде сплачений в установлений термін — до 3 грудня, то з наступного дня за граничним терміном буде нараховуватися пеня (у розмірі 1/300 ставки рефінансування ЦБ РФ) за кожен день прострочення платежу.

— Якщо у них, окрім землі, є ще й транспортні засоби, то це буде єдине повідомлення з двома платіжними документами. Власники мають отримати їх до кінця жовтня. Якщо платник податків не отримав паперовий варіант повідомлення, він може звернутися до податкової служби за місцем реєстрації із заявою. Або дізнатися розмір майнового податку через особистий кабінет на сайті ФПС Росії, — зазначив Наздрачев.

Таким чином, стає зрозуміло, що разом із земельним податком кримчани отримають квитанції для сплати транспортного податку. Від цього виду податків російська окупаційна влада планує отримати близько 370 мільйонів рублів, що на 80 мільйонів рублів більше минулорічного.

Як кримчани виплачуватимуть новий земельний податок під час важкого соціально-економічного становища, мабуть нікого не цікавить. Жителям півострова залишається тільки пам'ятати, що за української влади такого не було.

Відзначимо, що за перший квартал 2018 року окупанти зібрали до бюджету окупованого Криму 2,07 млрд рублів податків і зборів.

Раніше повідомлялося, що президент РФ Володимир Путін підписав федеральний закон, який уточнює особливості оподаткування на майно фізичних осіб в окупованому Криму.

Законом вносяться зміни до Податкового кодексу, згідно з яким на об'єкти нерухомого майна, розташованого в Криму, не застосовується норма щодо обчислення податку на підставі даних про правовласників, які представлені в установленому порядку до податкових органів до 1 березня 2013 року.

Джерело: Об'єктив

QHA